Zpět na události
Memoriál generála G. A. Custera
VÍTEJTE NA STATKU VŠETICE. TAM, KDE KOŇSKÉ PASTVINY NEBEROU KONCE, HVĚZDY ZÁŘÍ TAK NĚJAK VÍC A CVRČCI SI NOTUJÍ MILOSTNOU PÍSEŇ.

Přijďte se pozdravit s velitelem 7. kavalerie generála G. A. Custera s hercem Václavem Vydrou a s více jak 100 uniformovanými jezdci v rámci chystaného sedmnáctého letního tažení. Milujete koně, přírodu a historii? Václav Vydra a hlavní stan 7. kavalerie vás zvou do svých řad! Hlavnímu sobotnímu dění však bude předcházet ve čtvrtek 22. srpna 2019 průvod Benešovem, který se v předchozích ročnících těšil velkému úspěchu. Cílem pochodu je ukázat krásu koní a nalákat návštěvníky na sobotu 24. srpna 2019 do Všetic u Neveklova.

Kde můžete 7. kavalerii gen. G. A. Custera při průvodu Benešovem dne 22. srpna potkat? Průvod začne ve 14:00 na Vrchu Tuškov na Konopišti směrem pod jižní terasu zámku, pokračovat bude ulicí Konopišťská přes most, poté ulicí Tyršova na Masarykovo náměstí, a zpět přes ulici Pražská, Mendelova a Konopišťská zpět na Vrch Tuškov. Příjezd na Masarykovo náměstí je plánován na 15:00 s ¾ hodinovým zastavením na tomto místě, kde můžete zhlédnout přehlídku koní, uniforem a kočárů pod vedením známého herce a baviče Václava Vydry. A na co se můžete těšit v sobotu 24. srpna 2019 do Všetic? Nebudou chybět ukázky vojenských manévrů za doprovodu vojenské kapely, jízdy zručnosti, terénní jízdy, parkur či sekání melounů šavlí a rekonstrukce bitvy z americké občanské války.